Ochrana a čistenie koženej galantérie

Kategórie
 
 
 
 
 

Ochrana a čistenie koženej galantérie

Pri starostlivosti o kožené výrobky je najdôležitejšou zásadou predchádzať ich poškodeniu. Neznamená to len ochranu pred mechanickým poškodením, ale predovšetkým pravidelnú a preventívnu ochranu ich povrchu.
Najdostupnejším prostriedkom na ochranu a čistenie kožených výrobkov sú výrobky značky Collonil, ktoré je možné zakúpiť v predajniach koženej galantérie, obuvi a v drogériách.

Výrobca svoj sortiment prispôsobuje všetkým známym povrchom (hladká useň, brúsená useň, lakovaná useň, textil, syntetika) a činnostiam, ktoré vyžaduje starostlivosť o povrchy (čistenie, impregnácia, farbenie, leštenie, brúsenie).
Pre Vašu orientáciu uvádzame najčastejšie používané prostriedky pre jednotlivé druhy kože, pričom súčasne upozorňujeme, že ponuka výrobkov na ošetrovanie kože na našom trhu je široká a odporúčame sa vždy poradiť v špecializovaných predajniach.

Hladká useň
Čistenie: Leather Soap, Soft Cleaner, Special Wax, guma na kožu
Ošetrenie: Soft Practic, Vario Spray, špongie Polish
Impregnácia: Water Stop
Lakovaná useň
Obnova lesku: Lack Polish, Lack Spray
Brúsená useň
Čistenie: pryžová kefa, Soft Cleaner
Impregnácia: Anti Rain, Water Stop

Najcitlivejšie sú biele a svetlé brúsené usne a hladké usne s jemným zamatovým povrchom. Ich najväčším nepriateľom sú nové tmavé džínsy. Práve u týchto povrchov odporúčame okamžitú impregnáciu a pravidelné preventívne ošetrovanie. Pri ich výraznom znečistení odporúčame obrátiť sa na odborníkov – čistiarne kožených výrobkov alebo brašnár.

A na záver dôležitá informácia:
Pri ošetrovaní, čistení a impregnácii vždy postupujte tak, že začnete na malom mieste, ktoré je menej viditeľné (vnútorná strana, ramienko resp. spodok kabelky), aby ste sa presvedčili o vhodnosti použitého prostriedku. Pri impregnácii a čistení vyčkajte na vysušenie resp. vsiaknutie impregnácie, aby ste sa presvedčili o konečnom výsledku. Predídete tak riziku použitia nesprávneho prostriedku a prípadného poškodenia výrobku.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia