Je lepšia kabelka z mäkkej alebo pevnej kože?

Kategórie
 
 
 
 
 

Je lepšia kabelka z mäkkej alebo pevnej kože?

Túto dilemu rieši väčšina žien. Obe alternatívy majú svoje klady i zápory. Niekto očakáva od kabelky, aby vždy držala svoj tvar - aby ju nebolo potrebné zavesiť, ale bolo možné položiť na stoličku, stôl. Naopak iní uprednostňujú pocit, keď sa kabelka  príjemne nosí na pleci, prispôsobí sa telu a nezavadzia.  

Váš výber by mal zohľadňovať predovšetkým účel, na ktorý kabelku kupujete.
Ak napríklad potrebujete prenášať dokumenty, je pre Vás ideálna aktovka alebo pracovná kabelka z pevnej kože s dostatočným vystužením stien. Takáto kabelka je spravidla vybavená dobrým vnútorným členením, ktoré pripomína pánske etue a aktovky. Obvykle je jednoduchšieho a strohejšieho tvaru, dôraz sa kladie na originálnu kresbu kože a povrchovú úpravu - od matnej verzie až po vysoký lesk (lakovaná). Kabelka z pevnej kože je odolnejšia voči ušpineniu a oderu, jej nosnosť je vyššia.

Kabelka z mäkkej kože je prispôsobivá, príjemná na nosenie i dotyk. Výrobcovia často využívajú práve jej prispôsobivosť na okrasné aj účelové riasenie, zaťahovanie a variabilné zväčšovanie či zmenšovanie veľkosti napr. formou prepínania ramienka. Mäkká kabelka pôsobí jemnejšie a ženskejšie, tvary a „strihy“ sú neobmedzené. Jemná koža je ale náchylnejšia na poškodenie, škodí jej nadmerné preťažovanie, oder môže spôsobiť narušenie jemného povrchu a následné ušpinenie. Pri zohľadnení týchto vlastností a pravidelnej údržbe (impregnácia) však bude slúžiť rovnako dobre, ako kabelka z pevnej kože.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia