Ako skrátiť opasok

Kategórie
 
 
 
 
 

Ako skrátiť opasok

Aby sme vyhoveli požiadavkám väčšiny našich zákazníkov, snažíme sa pre náš e-shop zabezpečiť opasky v maximálnych dĺžkach. Keďže všetky naše opasky sú skracovateľné, môžete si prispôsobiť ich dĺžku Vašim konkrétnym potrebám. V prípade, že opasok je s prackou so záklopkou so zúbkami, skracovanie je jednoduché a zvládnete ho aj v domácich podmienkach.

Postup – obr.č.1 :                                                                                                        
 
1. otvorte záklopku pracky (napr. lyžičkou)
2. vytiahnite opasok z pracky3. odstrihnite (odrežete)        
potrebnú dĺžku
4. vsuňte do pracky
5. zatvorte záklopku 
 
Ak je pracka spojená s opaskom pomocou nitu so skrutkou, postupujte nasledovne – obr.č.2 :
1. otvorte skrutku
2. vytiahnite opasok3. odstrihnite (odrežete) potrebnú dĺžku
4. dierovacími kliešťami vyrazte novú dierku pre skrutku
5. vložte do pracky a zaskrutkujete
 
V prípade, že má opasok štepovanie, je potrebné po odstrihnutí jemne kvapnúť sekundové lepidlo z rubovej (vnútornej) strany na niť, aby ste zabránili páraniu štepovania.
Problémom môže byť vyrazenie dierky. Ak nemáte dierovacie kliešte, obráťte sa na opravovne obuvi alebo brašnára. Neodporúčame urobiť dierku ináč, ako na to určenými kliešťami, nakoľko opasok je v tomto mieste namáhaný a hrozilo by jeho natrhnutie.
 V prípade opaskov, ktoré majú pracku pevne spojenú s opaskom (napr. s pevným nitom alebo prišitú  - tieto v našej ponuke nie sú), je možné skrátenie zabezpečiť len doplnením počtu dierok. Výnimkou je opasok z tenšej kože (alebo keď je možné pekne oddeliť vrchnú vrstvu kože), je dostatočne dlhý a máte nit so skrutkou (napr. zo starého opasku). Vtedy je možné vytvoriť spojenie pracky s opaskom tak, ako vidíte na druhom obrázku. Najprv vystrihnete z kože zaoblený obdĺžnik. V jeho strede urobíte otvor pre jazýček pracky a cca 1 cm od kraja z oboch strán dierky pre nit a  zároveň aj dierku na opasku. Obdĺžnik poslúži na pripevnenie pracky k opasku - viď obrázok vyššie. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia