Ako si vybrať peňaženku

Kategórie
 
 
 
 
 

Ako si vybrať peňaženku

K doplnkom, ktoré používame najčastejšie, patrí určite peňaženka. Denne ju niekoľkokrát otvárame a zatvárame, či už pri platení hotovosťou alebo kartou, vyberaní a vkladaní dokladov, zľavových kariet, poukážok, šekov či iných drobností, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou jej obsahu.

Peňaženka musí spĺňať veľa kritérií, aby svojmu majiteľovi vyhovovala po všetkých stránkach.
Okrem funkčnosti je však dôležitá aj jej kvalita a krása, preto v našom e-shope ponúkame len kožené peňaženky. Kožené peňaženky sú všeobecne trvácnejšie, príjemné na dotyk, často sa aj prispôsobia svojmu obsahu. Pri dobrej starostlivosti je aj ušpinenie pomerne vzácne. Niektoré kožené peňaženky navyše časom aj pekne patinujú a tým získavajú na originalite, čo oceňujú hlavne páni.
Pri výbere peňaženky je potrebné zohľadniť, čo všetko chceme, aby obsahovala. Ak v nej chceme mať len peniaze, pravdepodobne bude stačiť menšia a jednoduchšia peňaženka. Naopak, ak je pre nás súčasne aj úložným miestom pre rôzne karty, šeky a doklady, budeme potrebovať väčší formát s množstvom priehradiek i väčších úložných priestorov.
Kožené peňaženky, ktoré ponúkame v našom e-shope, zohľadňujú rôzne požiadavky aj na zapínanie – či už na zips, patentku, sponu, magnetku alebo aj bez zapínania. Takisto dôležitá je veľkosť a umiestnenie mincovníka. Ak je umiestnený na boku peňaženky, prístup je jednoduchý a nemusíme pri každom platení otvárať celú peňaženku.Viac priehradiek pre bankovky zase umožní mať v nich lepší prehľad. 
U pánov je obľúbený tzv. francúzsky mincovník, ktorý svojim tvarom (po otvorení vytvorí uzavreté zvislé steny) umožňuje jednoduché hľadanie mincí a súčasne zabraňuje ich vypadnutiu z mincovníka.
Kožené peňaženky ponúkame s rôznou povrchovou úpravou – od matných až po lakované a predovšetkým u dámskych peňaženiek aj v rozmanitých farbách. Použitá je pevná ale aj mäkšia koža - tú si vyberajú napr. páni, ktorí radi nosia peňaženku v zadnom vrecku nohavíc. Tenké peňaženky sú zase ideálne do oblekov, pretože sú nenápadné a nedeformujú vrecká.
A na záver náš tip: aj pre zákazníkov, ktorí chcú mať všetko na jednom mieste, odporúčame nenosiť osobné doklady a platobné karty v peňaženke, ale radšej na inom mieste napr. v dokladovke alebo v bezpečnom vrecku kabelky. Pri strate alebo odcudzení peňaženky je spravidla najväčším problémom práve strata dokladov a kariet.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia